Kombatanci do Prezydenta RP w kolejną rocznicę stanu wojennego

 

 

 

 

 

 

Warszawa, dnia 12.12.2013 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisław Komorowski

 

 

Szanowny Panie Prezydencie

 

Dzisiaj My byli więźniowie polityczni, członkowie ŚZŻAK, Zrzeszenia WiN, KPN, SW i FMW zebraliśmy się pod Pana siedzibą, aby upomnieć się o sprawiedliwość dla pomordowanych Polaków w okresie od czerwca 1956, poprzez grudzień 1970, stan wojenny, aż do końca 1989 roku. Winni mordów politycznych, jawnych, czy skrytobójczych, winni skazywania działaczy niepodległościowych na więzienie, winni bicia, tortur i wszelkich form prześladowania muszą być ukarani. Samych morderstw dokonano kilkaset, a przecież wiele nie zostało wykrytych. Dokonywali tego funkcjonariusze SB, ZOMO, milicji i służb specjalnych. A prokuratorzy i sędziowie komunistyczni zacierali ślady tych zbrodni.

 

Panie Prezydencie, w rękach Pana leży inicjatywa ustawodawcza. Powinien Pan doprowadzić do przygotowania i uchwalenia takich ustaw, które doprowadzą do dekomunizacji i lustracji sędziów, prokuratorów i funkcjonariuszy służb specjalnych. Obecnie sądy odmawiają sądzenia zbrodniarzy komunistycznych włącznie z największymi zbrodniarzami i zdrajcami tj. z Jaruzelskim i Kiszczakiem. Jeżeli już stają przed sądami winni mordów politycznych, to otrzymują kary w zawieszeniu. W procesie sprawców stanu wojennego, nikt z nich nie odsiedział ani jednego dnia w więzieniu. Ten sąd potrafił tylko skazać na więzienie działacza niepodległościowego i więźnia politycznego z lat PRL Adama Słomkę, za to,że upominał się sprawiedliwość.

 

Obecne sądy, jak i prokuratura i policja zachowują się haniebnie. Prokuratura i policja chroni pomniki okupanta sowieckiego, które pozostały na terenie Polski. Prokuratorzy prowadzą kabaretowe sprawy o znieważenie tych pomników, tak jakby zbrodniarzom należały się pomniki. Czasy okupacji sowieckiej już się skończyły, chyba, że prokuratorzy wciąż uważają, że zatrudnia ich Moskwa, ale pan Panie Prezydencie chyba ma odmienne zdanie. Zamiast chronić obywateli przed przestępcami kryminalnymi, policja bije i dusi do utraty przytomności ludzi, którzy demonstrują przed pomnikami okupacyjnej Armii Czerwonej, która mordowała, gwałciła i rabowała Polaków. Policja w porozumieniu z prokuraturą wyłamuje drzwi do mieszkań ludzi, którzy domagają się usunięcia reliktów komunistycznych. Sądy prowadzą zamknięte dla publiczności rozprawy przeciw zbrodniarzom komunistycznym, a na sale sądowe nawet jak dostają się działacze niepodległościowi, to są wynoszeni za ręce i za nogi przy użyciu brutalnej siły, przy wykorzystaniu multum policjantów. Przykłady można by mnożyć.

 

Mamy do czynienia w III RP z rozgrzanymi sędziami, którzy bronią komuny i wydają orzeczenia i decyzje rodem ze stanu wojennego. Tak dłużej nie może być, a Pan o ile jest uczciwym człowiekiem i patriotą powinien skorzystać ze swoich uprawnień i wnieść do Sejmu projekty ustaw, które by to bagno, którym są obecnie sądy, wyczyścił z sędziów komunistycznych. Czas, aby Pan, zamiast zapalania świeczek w oknie w dniu 13 grudnia zrobił coś konkretnego dla Polski. Wymiar sprawiedliwości nie może być tylko skorumpowaną bezwładną atrapą, tego co musi istnieć i musi być podstawą bezpieczeństwa każdego obywatela, Wzywamy Pana do natychmiastowego podjęcia prac legislacyjnych w porozumieniu z Sejmem, które rozpoczną proces leczenia sądownictwa. Wymiar sprawiedliwości, jak również prokuratura i policja wymaga głębokiej reformy,

 

Musimy zaznaczyć, że wiemy o Pana dziwnych decyzjach, bo nie chcemy użyć mocniejszego określenia, takich jak mianowanie zbrodniarza komunistycznego Jaruzelskiego swoim doradcą, mianowanie ambasadorów, którzy byli agentami komunistycznymi, otaczanie się byłymi członkami PZPR, czy absolwentami moskiewskich szkół GRU i innych, które werbowały agenturę rosyjską.

 

Do teraz uważamy to za Pana błędy, nie za świadome działanie na szkodę państwa. Dlatego będziemy oczekiwać od Pana nie pozornych działań, a uczciwości, sprawiedliwości i ochrony interesu narodu polskiego.

 

Prosimy o udzielenie konkretnej, merytorycznej odpowiedzi na adres naszego Przedstawiciela Prezesa Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89 Krzysztofa Bzdyla : 31-548 Kraków, Aleja Pokoju 6/26.

 

Za zgromadzonych;

 

 

Krzysztof Bzdyl

Adam Słomka

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: